Lajme

 • Silicone heat transfer lettering film

  Silicone heat transfer lettering film

      Silicone heat transfer lettering film is a kind of silicone heat transfer products produced using environmentally friendly processing technology.     Silicone thermal transfer lettering film has the advantages of environmental protection, c...
  Lexo më shumë
 • Electroplating lettering film

  Electroplating lettering film

  Electroplating lettering film also called soft metal lettering film or imitation metal lettering film. It is a TPU film laminated with PU electroplating coating, and the surface is like a mirror. It is a kind of special film effect lettering film.   ...
  Lexo më shumë
 • Reflective lettering film

  Reflective lettering film Principle : Reflective lettering film Principle : Reflective lettering film uses the retro-refraction principle of glasses high index of refraction,and the pri...
  Lexo më shumë
 • Reflective heat transfer film

  Reflective heat transfer film      Reflective heat transfer film is a special structure TPU film product that Tonglong Company uses TPU or PU as the base film and uses optical principles to retroreflect light back to the light source. The basic principle is: the high ...
  Lexo më shumë
 • PU Lettering film

     
  Lexo më shumë
 • TPU lettering film

     Belongs to polyurethane resin namely thermoplastic polyurethane elastomer. It is a polymer material composed of diphenylmethane = isocyanate (MDI) + PDI toluene isocyanate and macromolecular polyol chain extender. 1. Main components: positioning film, polyurethane material (TPU film), hot mel...
  Lexo më shumë
 • TPU Film No Sewing Material

  TPU film no sewing material is a material that belongs to the seamless hot pressing process. mainly composed of coating,TPU film and hot melt glue composite.It uses a composite process to composite TPU film no sewing material (polyurethane materials) together,After a flat hot press to seamlessl...
  Lexo më shumë
 • Transfer lettering film

  Lexo më shumë
 • For colored TPU film:the difference of TPU coating film and TPU colorful film.

       In the past, some customers worried that the TPU coating film would be worse than the TPU colorful film.They think the performance of TPU coating film is worse than the performance of TPU colorful film. In fact ,it is nothing to worry about it.    In order to obtain colored TPU film,TPU...
  Lexo më shumë
 • transparente film TPU

     Transparent TPU film is Tonglong’s main product.It is made by high quality TPU raw meterial. Transparent TPU is the most famous representative of TPU product.Also its quality is the representative of TPU film.The tpu properties you need can be seen on the transparent film: permeability, ...
  Lexo më shumë
 • Filmi i tejdukshëm TPU

      Translucent TPU film is the special one of TPU films. It has color like solid color TPU film,also it has the permeability like transparent TPU film. Transluent TPU film is based on high quality TPU raw material. It can be produced directly or through color changes. The Translucent TPU film pr...
  Lexo më shumë
 • Yellow-resistant TPU film,Yellow-resistant TPU film manufacturing factory

     Yes,Tonglong is a Yellow-resistant TPU film manufacturing factory.In fact, yellowing resistance is an important feature of high-quality transparent TPU films.TPU film is transparent and does not be yellowing, and it is long-term transparent and does not be yellowing, which requires TPU film to...
  Lexo më shumë
 • TPU film products are shipping

      After intense production, the TPU color-changing film customized by foreign customers was shipped on schedule.Tonglong has overcome the difficulties caused by the epidemic and other impacts.The production was completed on schedule and shipped by sea.TPU color-changing film was made by high qu...
  Lexo më shumë
 • TPU shoes fabric factory-Tonglong TPU

  TPU shoes fabric factory-Tonglong TPU

  TPU shoes fabric factory-Tonglong TPU     TPU film is a good kind of shoes fabric.Because TPU film has good physical and chemical properties.Likes:highly elastic, wear-resistant;Anti-yellowing, weather-proof, oil-resistant, acid-proof, warping-resistant;Anti-fungus, antibiosis, anti-static, recyc...
  Lexo më shumë
 • Ku mund të aplikohet filmi TPU?

  Filmi TPU është bërë nga materiale të papërpunuara TPU me cilësi të lartë.TPU Filmi ka strukturë të thjeshtë molekulare (përfshirë vetëm CHON), TPU nuk ndot ajrin ndërsa digjet dhe digjen dhe do të degradohet natyrshëm brenda 3 ~ 5 vjet nën veprimin e lagështisë dhe mikroorganizmi pasi u varros në s ...
  Lexo më shumë
 • Si të gjykoni cilësinë e filmit me letra PU?

  1. Si të gjykoni cilësinë e filmit me letra PU? (1). Operacioni: Filmi i shkronjave me cilësi të lartë është i lehtë për t’u prerë, i lehtë për t’u shkarkuar dhe ka efikasitet të lartë. (2). Shfarosja e nxehtë: Filmi i shkronjave me cilësi të lartë nuk ha leckë, është e lehtë të shkëputet, dhe nuk është e lehtë të kesh probleme ...
  Lexo më shumë
 • Tonglong suppliers një furnizues filmi TPU nga Kina

  Tonglong suppliers një furnizues filmi TPU nga China.We janë një fabrikë profesionale prodhuese TPU me gati 20 vjet.TPU quhet material materiali i furtures i cili është jo toksik, nuk ka problem të ndotjes së ajrit kur digjet, materialet e varrosura në tokë në temperaturë dhe mikrob veprimi për 3-5 vjet mund të dekompozohet ...
  Lexo më shumë
 • Tonglong-një fabrikë prodhuese filmi TPU në Kinë

  Tonglong (TL) është një fabrikë prodhuese e filmave TPU në China.We kanë gati 20 vjet përvojë prodhimin.TL LLC ishte vendosur në qytetin DongGuan-fabrikë e famshme prodhuese në botë .Transportimi, blerja e lëndës së parë është shumë e përshtatshme.TL ka prodhim të pavarur bazë dhe R & D de ...
  Lexo më shumë
 • TPU material materiali i ardhshëm

    Filmi TPU është një mbrojtje e re për mjedisin dhe material eko-miqësor i cili ka bërë një përparim të madh në aplikimin e pëlhurave të papërshkueshëm nga uji dhe i frymë dhe ka kapërcyer shumë defekte në lëkurën PVC dhe PU. Jo vetëm që zotëron shumicën e vetive të gomës dhe plastikës së zakonshme, por edhe ...
  Lexo më shumë
 • Panairi i 127-të i Kantonit do të mbahet

  Panairi i 127-të i Kantonit do të mbahet në internet nga 15 deri në 24 qershor. Për shkak të situatës epidemike këtë vit, metoda e pjesëmarrjes në vend u anulua. Panairi i Kantonit është një nga shfaqjet më të mëdha tregtare në Kinë. Panairi i Importit dhe eksportit të Kinës, i njohur edhe si "Panairi i Kantonit", është themeluar në vitin 195 ...
  Lexo më shumë
12 Tjetra> >> Faqja 1/2