Термосензитивни материјали, материјал за промена на температурата, фабрика за кожа за промена на температурата и производители | Тонг долг

Термосензитивни материјали, Материјал за промена на температурата, кожа за промена на температура

  • Апликација: Обувки, топки, производи од отворено, мебел, чанти, облека, итн.
  • Број на модел : TL-PUTF-003

Дета Product за производот

Ознаки на производи

 

Име на производ

 Thermosensitive материјали , Температура материјална промена , Промена на температура од кожа

Име на марка

TL / TL-TPU

Број на модел

TL-PUTF-003

Материјал

TPU / PU филм или прилагодено

Промена на температурата 30

Дебелина на производот

0,1-1мм или прилагодено

Боја

прилагодено

Ширина

670мм-1370мм итн., Да се ​​прилагоди друга ширина

Карактеристика

 

нетоксичен / еколошки /
перат

Површински ефект

 прилагодено

Процес на работа

Висока фреквенција и топлина

Детали за пакување

Пакување во ролни
или прилагодено

Водечко време

15-25 дена

Плаќања

Плаќање преку Интернет банка, Т / Т, Л / Ц, ВИЗА

Апликација

Обувки, играчки, училишни торби, багаж, облека и др.

Транспорт

Испорака или како ваше барање

Сертификат

СГС

Место на потекло

ДОНГГУАН КИНА

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Опис:

Thermosensitive materials,Температура материјална промена , Промена на температура од кожа, обично се направени од страна на TPU филм или СТП материјал и други подлоги, може да се изменуваат од страна на вашите барања.

Основната промена на температурата е околу 30, а бојата ќе се смени кога температурата е над 30 ℃, или бојата ќе се смени доаѓа во зафаќање со кожата кога температурата е

под 30 ℃ .може да се прилагоди цврстината и бојата. Главните подлоги се: имитација на памучна волна, нано СТП, пункт со голема густина (без пиење), микрофибер кожа.ПУ филмот има добро време

отпорност, отпорност на абење, отпорност на вода, што е многу погодно за производство на обувки, играчки, училишни торби, багаж, облека, итн Добредојдовте за понатамошни прашања!

Операција 截图 20200520103220

Операција 截图 20200604091427


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја