Кина камен испукана шема ПУ филм со букви, печатена камена шема PU филм за пренесување на топлина филм фабрика и производители | Тонг долг

Камен испукан образец ПУ филм со букви, печатен камен модел ПУ филм за пренос на топлина

 • Апликација: Обувки, топки, производи од отворено, мебел, чанти, облека, итн.
 • Број на модел : TL-LF049-2

Дета Product за производот

Најчесто поставувани прашања

Ознаки на производи

DSC_4473a DSC_4320ab

Име на производ Камен испукан образец ПУ филм со букви , печатен камен модел ПУ филм за пренос на топлина Име на марка TL / TL-TPU
Спецификација на производ прилагодува Број на модел TL-LF049-2
Дебелина на производот 0,1-0,8мм Цврстина меко
Материјал TPU / PU материјал или прилагодено Ширина 670-1350мм, може да се прилагоди
Боја прилагодено Линии прилагодено
Водечко време 15-25 дена Способност за снабдување 10-30 тони / месец
Детали за пакување Пакување во ролни Плаќања Плаќање преку Интернет банка, Т / Т, Л / Ц, ВИЗА
Или изберете како ваше барање
Сертификат СГС Пристаниште прилагодено
Апликација Чевли / кеси / облека Пример ДА

 

Опис:

Камен испукан образец ПУ филм со букви ,printed stone pattern PU heat transfer film is the new-selling product of Tonglong LLC.It’s made by PU.As you see,the surface of the product is covered with stone cracked lines, As if the stone was cracked by

влијанието.Ако ја допрете нејзината површина што може да ја почувствува нерамномерноста.Можете да ја изберете нашата постојна текстура и бои или да ги прилагодите по ваше барање. Површината допира многу меко и многу пријатно за кожата. Доколку имате други прашања, ве молиме контактирајте не.

Операција 截图 20200520103220


 • Претходно:
 • Следно:

 • П: Може ли да ги прилагодувам боите / обрасците / големината или другите специјални спецификации за нарачката?

  О: Ние прифаќаме кориснички спецификации за вашата нарачка, но количината треба да го исполни нашиот минимален услов заради загуба на машина и суровини и сл.

  П: Може ли да го имам вашиот примерок?

  О: Среќни сме да ви испратиме примероци до вас за инспекција. Примероците се бесплатни, но можеби ќе треба да ја платите курирската такса.

  П. Како да го потврдите квалитетот со нас пред да започнете со производство?

  О: 1) Може да добиете бесплатен примерок и да изберете од него, а потоа ние го правиме квалитетот според тоа.
  2) Испратете ни ги вашите примероци, а ние го правиме производот според вашиот квалитет.

  П: Која е вашата минимална количина за нарачка?

  О: Различни типови се различни MOQ. Ако имаме во залиха, нема MOQ.

  П: Која е вашата цена?

  О: Цитат врз основа на количината на вашиот производ и барањата за процеси. Ве молиме, советувајте ја вашата количина и апликација, ние ќе цитираме најдобра цена за вас. Нашите цени се исклучително конкурентни.

 • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја