Кина, високо квалитетен сјајен производител на вештачки кожни PU, снабдувајте сјајно PU кожа во фабрика за големопродажна цена и производители | Тонг долг

Производител на високо-квалитетни сјајни PU-артетички кожни производи, снабдувајте сјајно PU кожа со големопродажна цена

  • Апликација: Обувки, топки, производи од отворено, мебел, чанти, облека, итн.
  • Број на модел : TLMF-21118-1

Дета Product за производот

Ознаки на производи

 

u = 1878792069,3325636257 & fm = 15 & gp = 0 微 信 图片 _20200528161031a 微 信 图片 _20200528161020b

Име на производ

Производител на високо-квалитетни сјајни PU-артетички кожни производи , снабдувајте со сјајни PU кожни цени на големо

Име на марка

TL / TL-TPU

Број на модел

TLMF-21118-1

Материјал

PU / TPU или прилагодено

Модел

Втиснати / печатени или прилагодени

Боја

прилагодено

Дебелина на производот

1.0,1.2,1.4mm може да се прилагоди

Ширина

670мм-1370мм итн., Да се ​​прилагоди друга ширина

содржина

Полиуретан

Поддршка

Микрофибер или прилагодено

Карактеристика

 

Меко, отпорен на абразија, Анти-благи, еластични, водоотпорни, ладно пукнатина, водоотпорен, отпорен на стегање, анти-бактериски

Абразија-отпорна

100,000+ циклуси

Сертификат

СГС

Детали за пакување

Пакување во ролни
или може да се прилагодат

MOQ

500 јарди

Плаќања

Плаќање преку Интернет банка, Т / Т, Л / Ц, ВИЗА

Водечко време

15-25 дена

Транспорт

Испорака или како ваше барање

Апликација

Обувки, топки, производи од отворено, мебел, чанти, облека, итн.

Место на потекло

ДОНГГУАН КИНА

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Опис :

High quality glossy PU artifical leather manufacturer,снабдувајте со сјајни PU кожни цени на големо е направена од ПУ кожа и други подлоги. Има добра отпорност на абење и флексибилност.

Поминаа 100.000+ тестови за абење. Главните подлоги се: имитација на памучна волна, нано PU, пун со голема густина (без пуп за шиење), кожа од микрофибер. Исто така, можете да изберете TPU филм и други подлоги.

Ако имате други прашања, Ве молиме контактирајте не.

Операција 截图 20200604091427


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја