Операција 截图 20200518142943B

КОИ СМЕ НИЕ?

Донггуан Тонг, нова нова технологија технологија копродукции, Ltdis located in Houjie Town, Dongguan city. The company

has independent production base and R&D department.The area of workshop is 7000 square meter.Mainly engaged in

TPU филмско производство и обработка на пост. Со скоро 20 години искуство со обработка на TPU, зрела технологија на производство,

од развој до производство, испорака и друга строга контрола на квалитетот, за да се осигура дека нашиот одличен квалитет, добра услуга

да ја добиеме довербата на клиентите.Сифаќаме квалитет и ефикасност како наш бренд, иновации и интегритет како наша корпоративна култура;

Ние сме посветени на патот на научните и технолошките иновации, продолжуваме да иновираме, во согласност со

"прв клиент, прво репутација, иновации, потрага по квалитет" цел да се развие каузата на компанијата.

Во моментов, кооперативните брендови вклучуваат МИЗУНО, Калвин Клајн, СКЕЧЕРС и сл.

ЗОШТО ИЗБОРИТЕ?

Тонглонг има скоро 20 години искуство во производство на филмови на ТПУ и пост-обработка. Имаме искусен професионален тим

кои можат да обезбедат висококвалитетни услуги за истражување и развој, производство, контрола на квалитет, продажба и други области.

Можеме според барањата на клиентот за развој и производство на висококвалитетни украсни ткаенини.

Запознајте ги стандардите за апликација на различни производи. Бидете строго спроведување на разни стандарди за квалитет и квалитет на производот

помина разни сертификати како SGS. Со добри развојни способности, брзо производство и обработка,

одлични способности за контрола на квалитетот и многу конкурентни цени, ние продолжуваме да нудиме квалитетни услуги како што се

МИЗУНО, Калвин Клајн и други клиенти на брендот, СКЕЧЕРИ и така натаму.

Дизајн
%
Производство
%
R & D
%

Основа на компанијата

 

Dongguan Tonglong нова технологија на материјали Co, Ltd

Address: No.88, Fenghuang Road, Furniture Avenue, Houjie Town, Dongguan City,China
Contact:   Mr.Wang 86-15999791896
                 Mr. Wu   86-18128605870 ((WhatsApp / WeChat / Skype)

Dongguan Quanfeng нова материјална технологија копродукции, Ltd

Address: No.88, Fenghuang Road, Furniture Avenue, Houjie Town, Dongguan City,China
Контакт: Г-ѓа Лиу 86-13859098619

Виетнам Shunlong чевли материјал копродукции, Рибар

Адреса: Бр. 79, втора заедница Лонгкси, округот Кунде, провинција Лонган, Виетнам
Контакт: Г-дин Чен 84-01252666217

Фабжоу Shuncheng чевли Фабрика за обработка на материјали

Адреса: Конфучијанска индустриска зона, округ Мавеј, град Фужоу, провинција Фуџијан, Кина
Контакт: Г-ѓа Лиу 86-13685010736
ea596391